loading
0
Koszyk
Użytkownik

 

   Fascynacja ludzkości kamieniami trwa od wieków. Wielu z nas wierzy, że kamienie mają w sobie magiczną siłę, lecznicze właściwości i energię, która pozytywnie wpływa na nasz organizm. Można wierzyć lub nie w przypisane im cechy, traktować je jako wytyczne lub czytać o nich z przymrużeniem oka z czystej tylko ciekawości.

  Poniższa lista ograniczona jest do kamieni występujących w naszej ofercie. W przyrodzie jest ich o wiele, wiele więcej.

 • AGAT

   

  to półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Jego nazwa pochodzi od rzeki Achates (obecnie Dirillo) na południu Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywany był od starożytności. Z greckiego agathos oznacza dobry i najczęściej zwany jest kamieniem sukcesu.

   

  WYSTĘPOWANIE: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia, Czechy i Polska

   

  BARWA: zróżnicowana z przewagą koloru szarego, różowego i brunatnego, rzadziej występuje w żywszej barwie: czerwonej, zielonej i czarnej; często stosuje się sztuczne barwienie agatów.

   

  EZOTERYKA: agat pomocny jest w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości i bezpłodności; wzmaga popęd seksualny, pomaga zharmonizować emocje, zmniejszyć depresję, dodać pewności siebie; rozbudza mądrość i pomaga odkryć naturalne talenty; podnosi naturalną witalność i energię; zapewnia wierność.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: byka, bliźniąt, raka, lwa, panny, wagi, skorpiona, strzelca, koziorożca i ryb.

   

 • AMAZONIT

   

  to rzadki kamień półszlachetny. Nazwę zawdzięcza legendarnej Amazonii, choć wcale w niej nie występuje. W starożytności zwany był kamieniem młodości, ponoć odmładzał tych, którzy nosili go na skórze i sprawiał , że zachowywała jędrność i ładny wygląd.

   

  WYSTĘPOWANIE: USA, Brazylia, Indie, Kenia, Madagaskar, Namibia, Rosja, Polska

   

  BARWA: zielona lub niebieskawozielona

   

  EZOTERYKA: amazonit poprawia cerę; ma dobroczynny wpływ na układ kostny i nerwowy; wspomaga terapie przeciwalkoholowe i przeciwnikotynowe dzięki właściwościom odtruwającym; harmonizuje pracę serca, łagodzi bóle nerwicowe, pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha; amazonit to strażnik domowego ogniska, pomaga odpędzać strachy i zmartwienia, przywraca spokój, nadzieję i optymizm, podnosi siły witalne, sprzyja koncentracji.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: lwa, panny i strzelca.

   

 • AMETYST

   

  to przezroczysta odmiana kwarcu mlecznego o fioletowej barwie. Jego nazwa pochodzi z greckiego i oznacza „trzeźwy”. Podobno picie wina z ametystowych czar zabezpieczało pijącego przed upiciem się. W rzymskiej mitologii nimfa leśna Ametis uciekając przed lubieżnym i pijackim bogiem Bachusem, została zamieniona w klejnot o mocy ujarzmiania i pokonywania pijaństwa.

   

  WYSTĘPOWANIE: Brazylia, Urugwaj, Iran, USA, Rosja, Niemcy, Sri Lanka, Madagaskar, Alpy i Polska

   

  BARWA: wszystkie odcienie fioletu

   

  EZOTERYKA: ametyst symbolizuje duchową czystość; chroni przed złymi myślami i nieszczerymi intencjami; polecany jest dla osób łatwo wpadających w gniew lub skłonnych do depresji; jest symbolem władzy i szczęścia; budzi miłość i współczucie, pobudza pożądanie; uznany jest za pomocny w leczeniu bólów głowy, migreny, bezpłodności bezsenności, chorób wątroby

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, bliźniąt, panny, strzelca, koziorożca, wodnika i ryb.

   

 • BRONZYT

   

  to pospolity minerał,szeroko rozpowszechniony. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznej barwy brązu w wielu odcieniach.

   

  WYSTĘPOWANIE: RPA, USA, Austria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja, Polska

   

  BARWA: brązowa w wielu odcieniach

   

  EZOTERYKA: bronzyt to kamień siły i pewności siebie; chroni przed bólem i depresją, wspomaga podejmowanie decyzji; neutralizuje złe życzenia i przywraca harmonię w sytuacjach kryzysowych; pomocny w leczeniu chorób dróg oddechowych i skóry.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku ryb.

   

 • CYRKONIA

   

  to bezbarwny syntetyczny kamień ozdobny nieposiadający swojego wzorca w przyrodzie. Od 1973 roku produkowana jest na szeroką skalę w Rosji, Szwajcarii i USA. Ze względu na swoje właściwości optyczne uchodzi za bardzo dobrą imitację diamentu.

   

  BARWA: zazwyczaj bez koloru, ale dzięki domieszkom uzyskuje się wielobarwne odmiany

   

 • HEMATYT

   

  zwany też KRWAWNIKIEM swą nazwę zawdzięcza krwistej barwie. W języku greckim haema oznacza krew, a haimatites – krwisty. Ponoć w średniowieczu rycerzom przykładano go na rany, wierząc, że tamuje krew i przyspiesza gojenie. Już w Babilonie zwany był Kamieniem Wojowników. Uważano go za kamień szczęścia pozwalający zwyciężać na polu walki i w trudnych sytuacjach życiowych. Od czasów starożytnych używany jest jako talizman.

   

  WYSTĘPOWANIE: USA, Kanada, Meksyk, Wenezuela, Brazylia, Liberia, Indie, Ukraina, Kazachstan, Australia, Francja, Niemcy, Szwecja, Japonia i Polska

   

  BARWA: stalowoszara, czarna, ciemnoczerwona

   

  EZOTERYKA: hematyt budzi radość życia, dodaje odwagi i umacnia wolę; wspomaga oczyszczanie krwi, regenerację komórek, sprzyja rekonwalescencji; wyrównuje ciśnienie; ułatwia wchłanianie żelaza, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, panny, skorpiona, koziorożca, wodnika i ryb.

   

 • JADEIT

   

  zwany też ŻADEM, to rzadki minerał. Swą nazwę zawdzięcza amuletom zwanym „piedra de ijada”, co znaczy kamień lędźwiowy noszonych przez hiszpańskich konkwistatorów w celu ochrony przed dolegliwościami nerek.

   

  WYSTĘPOWANIE: Birma, Chiny, Japonia, Włochy, USA, Nowa Zelandia, Polska

   

  BARWA: bezbarwna, biała, żółta, zielona, fioletowa

   

  EZOTERYKA: według Majów jadeit był najsilniej działającym talizmanem, który zapewniał szczęście, dobrobyt i udane pożycie małżeńskie; w Chinach nadal jest symbolem władzy, powodzenia i fortuny; polecany jest biznesmenom i handlowcom, by szybko podejmowali właściwe decyzje i doskonale się targowali; sprzyja samorealizacji, zwiększa wiarę w siebie i dodaje wytrwałości w dążeniu do celów; przedłuża życie i dodaje uroku; zwany jest kamieniem śnienia, bowiem położony pod poduszką może sprawić, że przyśnią nam się podpowiedzi; wspomaga leczenie chorób pęcherza i nerek.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: raka, wagi i ryb.

   

 • JASPIS

   

  to skała osadowa zbudowana z chalcedonu i kwarcu, zawierająca domieszki różnych minerałów, np.: hematytu, magnetytu, aktynolitu, czy zoisytu. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „iaspis” i oznacza cętkowany kamień.

   

  WYSTĘPOWANIE: Meksyk, USA, Rosja, Chiny, Indie, Polska

   

  BARWA: wszystkie barwy, pasiaste lub plamiste

   

  EZOTERYKA: jaspis dodaje pewności siebie i poprawia siłę woli; ułatwia założenie rodziny, wspiera spokój, zaufanie i harmonię; poprawia atmosferę w pracy i w rodzinie; wspomaga leczenie chorób kobiecych, wątroby, śledziony i nerek; wzmaga potencję, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch;

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, bliźniąt, lwa, panny, wagi, skorpiona, strzelca, koziorożca i ryb.

   

 • KAMIEŃ RZECZNY

   

  najczęściej występuje w ziemistych barwach: beżu, brązu, piasku. Nazwa minerału pochodzi od miejsca jego wydobycia. Do wyrobu biżuterii wykorzystuje się odłamki skał i kamieni, które spływają z górskich potoków. Wyłowionym formom nadaje się odpowiednie kształty i szlifuje celem wykorzystania w produkcji biżuterii.

   

 • KRYSZTAŁ

   

  lub SKALNY to bezbarwny, przeźroczysty minerał. Dzięki nieskazitelnej czystości i silnemu połyskowi był często mylony z diamentem. Nazwa pochodzi od greckiego słowa krystallos, oznaczającego lód.

   

  WYSTĘPOWANIE: Alpy, Brazylia, Francja, Birma, USA, Polska

   

  BARWA: bezbarwny

   

  EZOTERYKA: w starożytności wykorzystywano go do uzdrawiania ciała i duszy; pomaga w medytacji, relaksacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu; zbawiennie działa na reumatyzm, bolesne miesiączkowanie, napięcia nerwowe, anginę, zalecany przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy; wzmaga działanie minerałów i ziół; stosowany jest jako odpromiennik urządzeń elektronicznych, m.in. telewizorów i komputerów, a także jako neutralizator promieniowania cieków wodnych.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, byka, bliźniąt, raka, lwa, strzelca, koziorożca i ryb.

   

 • KWARC

  dawniej KWARZEC, to najpospolitszy minerał na kuli ziemskiej, który zbudowany jest głównie z dwutlenku krzemu. Jego nazwa pochodzi od starogermańskiego kwarr, czyli zgrzyt, a określeniem tym posługiwali się niemieccy górnicy. Nazwa kwarzec pochodzi od słowa kwardy z języka słowiańskiego i oznacza twardy. W języku greckim natomiast krystallos oznacza lód.

   

  WYSTĘPOWANIE w szczególnie dużych ilościach: USA, Kanada, Brazylia, Urugwaj, Kazachstan, Ukraina i Madagaskar

   

  BARWA: przezroczysty, bezbarwny, biały, szary, żółty, pomarańczowy, różowy, brązowopurpurowy, fioletowy, zielony, czarny, rzadko niebieski

   

  EZOTERYKA: pobudza płodność, wzmacnia serce i nerki; uspokaja

   

  - KWARC DYMNY posiada zdolności uwydatniania snów, wspiera i dodaje odwagi, pomaga osiągać wewnętrzny spokój, wspomaga leczenie chorób żołądłka, nerek i organów płciowych; pomaga także w leczeniu depresji, melancholii i infekcji.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku koziorożca.

   

  - KWARC RÓŻOWY to kamień miłości i mocnego sercapromieniujący dobroczynną energią; pomaga w leczeniu ran emocjonalnych, w zrozumieniu i przebaczeniu sobie i innym; nautralizuje negatywne uczucia takie jak złość, zazdrość, obojętność i rozczarowanie; uspokaja i łagodzi pracę serca, wspomaga leczenie chorób na tle nerwicowym, usuwa bóle głowy.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, byka i bliźniąt

 • LAPIS LAZULI

   

  lub LAZURYT to skała metamorficzna, której głównym składnikiem jest minerał lazuryt. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa lapis, znaczy kamień i arabskiego azul, czyli niebieski. W starożytności nazywany był „kamieniem bogów”, w Egipcie zastrzeżony wyłącznie do użytku Faraonów. Tam też uznany był za najcenniejszy kamień uznawany na równi z dzisiejszymi diamentami.

   

  WYSTĘPOWANIE: Afganistan, Rosja, Chile, USA, Birma, Angola, Rwanda, RPA, Włochy.

   

  BARWA: niebieska, granatowa, fioletowa

   

  EZOTERYKA: lazuryt uznawany jest za kamień magiczny i lekarski, który pomaga w zwiększaniu witalności i męskości; stosowany jest pomocniczo przy chorobach laryngologicznych i wzmacnianiu układu limfatycznego; spowalnia proces łysienia, obniża ciśnienie, leczy kurzajki, brodawki i narośla; działa antydepresyjnie; to kamień mądrości wnoszący jasność w nasze myśli.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, byka, panny, wagi, strzelca i wodnika.

 • LARVIKIT

   

  zwany też norweskim kamieniem księżycowym jest odmianą skalenia z połyskiem lub świecącymi błystkami. Wydobywany jest tylko w Norwegii, w pobliżu miejscowości Larvik.

   

  WYSTĘPOWANIE: Norwegia

   

  BARWA: odcienie szarości

   

  EZOTERYKA: odpręża i poprawia sen, dobrze wpływa na układ oddechowy; pomaga w stanach niepewności i lęku; integruje przeszłość z teraźniejszością; pobudza kreatywność i zdolności umysłowe; odpycha negatywną energię.

   

 • MAGNEZYT

   

  to pospolity minerał z gromady węglanów. Jego nazwa nawiązuje do składu chemicznego, w którym główną rolę odgrywa magnez.

   

  WYSTĘPOWANIE: Bałkany, Austria, Włochyb, Rosja, Chiny, Szwajcaria, Kongo, Czechy, Niemcy, Korea Północna, Polska

   

  BARWA: najczęściej biała, szara z odcieniem żółtego, żółta

   

  EZOTERYKA: wspomaga leczenie chorób układu nerwowego i krążenia, działa odprężająco i rozkurczowo; pomaga pozbyć się negatywnych emocji, wzmacnia koncentrację.

   

 • MARKAZYT

   

  to pospolity minerał, od starożytności wykorzystywany jako kamień ozdobny

   

  WYSTĘPOWANIE: Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Hiszpania, USA, Rosja, Belgia, Chile, Polska

   

  BARWA: jasnożółta z odcieniem zielonkawym

   

  EZOTERYKA: pomaga w komunikacji, zwiększa jasność umysłu, koncentrację, poprawia pamięć, wyostrza zmysły, usuwa niecierpliwość, niepokój i frustrację, przynosi wewnętrzy spokój; wspomaga leczenie chorób trawiennych, apatii i zmęczenia; wzmacnia układ krwionośny, oddechowy i nerwowy.

   

   

 • MOKAIT

   

  zwany też jaspisem australijskim to ozdobna forma radiolarytu, skały krzemionkowej tworzącej się najczęściej w strefach głębokowodnych.

   

  WYSTĘPOWANIE: zachodnia Australia (Mooka Station)

   

  BARWA: beżowa, brązowa, zielona, pomarańczowa, biała, żółta

   

  EZOTERYKA: mokait to kamień nowych doświadczeń, pomaga pokonać strach i depresję, odzyskać siły i zwiększyć aktywność; dodaje pewności siebie, działa antystresowo pochłaniając negatywne emocje i energie; wspomaga leczenie zatok, gardła, przeziębienia, neutralizuje oddziaływania elektromagnetyczne.

   

 • MUSZLA POWLEKANA

   

  wapienny szkielet zewnętrzny muszlowców i ramienionogów.

   

 • OBSYDIAN

   

  to kwaśna skała wylewna złożona niemal wyłącznie ze szkliwa wulkanicznego. Powstaje w wyniku stygnięcia magmy (lawy). Nazwę wprowadził Teofrast w roku 320 p.n.e. prawdopodonie od imienia odkrywcy tej skały - Rzymianina Obsiusza lub od nazwy plemienia Obsius, które zamieszkiwało niegdyś tereny obecnej Etiopii.

   

  WYSTĘPOWANIE: Włochy, Wegry, Japonia, USA, Kenia, Meksyk, Gwatemala, Rosja, Armenia, Gruzja, Peru, Polska

   

  BARWA: brunatna, ciemnoszara, czarna, oliwkowa, pomarańczowa, czerwona, złocista, niebieska

   

  EZOTERYKA: kamień zdrowej równowagi, pomagający osobom zagubionym, nie umiejącym odnaleźć się w świecie materialnym; dodaje siły i odporności na świat zewnętrzny, chroni przed pechem; sprzyja koncentracji, oddala zmęczenie i znużenie; zwiększa siłę mięśni, poprawia funkcje żółądka i jelit, wzmacnia męskość; zapewnia stabilność i stałość.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, skorpiona, strzelca i wodnika.

   

 • ONYKS

   

  to minerał, odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi z greckiego i oznacza pazur, nawiązując do twardości, wyglądu i ostrych krawędzi tego minerału. Już w starożytności uważano onyks za kamień szczególnie szczęśliwy, dlatego to właśnie z niego wykonana była osobista pieczęć cesarza Chin.

   

  WYSTĘPOWANIE: Egipt

   

  BARWA: biały, czarny

   

  EZOTERYKA: kamień równowagi i pewności siebie, pogłębiający poczucie kontroli nad życiem, obdarza takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga i stanowczość; łagodzi apatię i stres, wzmacnia i regeneruje serce, nerki i tkankę skórną; łagodzi zaburzenia neurologiczne.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: raka, lwa i koziorożca.

   

 • OPAL

   

  to mineraloid zaliczany do krzemianów. Jest najbardziej znanym naturalnym kryształem fotonicznym, który charakteryzuje się zjawiskami optycznymi takimi jak: opalizacja, (gra barw w postaci kolorowych wzorów plam), efekt kociego oka (wąska smuga świetlna) czy asteryzm (smugi układające się w kształt gwiazdy). Nazwa pochodzi od sanskryckiego upala, czyli drogiego kamienia lub z greckiego opallios znaczy widzieć barwy. Opal jest oficjalnym kamieniem Australii.

   

  WYSTĘPOWANIE: Australia, Brazylia, Meksyk
   

  BARWA: bezbarwny, biały, żółty, zielony, niebieski, wielobarwny

   

  EZOTERYKA: odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, poprawia jakość włosów i paznokci, koi nerwy i wyrównuje działanie obu półkul mózgowych; jest źródłem dobrego samopoczucia, witalności, siły i mądrości.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: barana, bliźniąt, raka, panny, wagi, skorpiona, strzelca, koziorożca, wodnika i ryb.

   

 • PERŁA

   

  to wytwór małży, powstający w wyniku reakcji organizmu na ciało obce, które przedostało się do muszli. Definiuje się je jako produkt naturalny pochodzenia organicznego, powstały w płaszczu muszli perłopławów perłorodnych lub innych mięczaków. Ze względu na pochodzenie rozróżnia się perły naturalne oraz perły hodowlane, w obydwu rodzajach słonowodne lub słodkowodne. W XIII w. Chińczycy odkryli, że w perle można umieścić ciało obce, np. ziarenko piasku. Małż broni się, odkładając wokół niego kolejne cieniutkie warstwy masy perłowej, którą wyścielona jest od wewnątrz muszla. W ten sposób perła powstaje kilka lat. Hodowlą na dużą skalę zajęli się na przełomie XIX i XX w. Japończycy, mimo że zapoczątkował ją szwedzki przyrodnik Karol Linneusz w roku 1761. Jako ozdoba perła wykorzystywana jest od 6000 lat.

  Perły uważano za podarunek bogów, opisywano historie o perłopławach zapłodnionych przez tęczę dotykającą wód oceanu lub łzach aniołów pozostawionych w morskiej toni. Od wieków przypisywano jej ogromną moc leczniczą.

   

  WYSTĘPOWANIE: Zatoka Perska, Zatoka Mannar, Morze Czerwone, wubrzeże Madagaskaru, Birmy, Filipin, Australii, wybrzeża Haiti, Florydy, Ameryki Środkowej i Południowej a także Japonii.

   

  BARWA: biała, białoróżowa, kremowa, różowa, żółta, szara, ciemnoszara i czarna z refleksem zielonym, niebieskim

   

  EZOTERYKA: jest symbolem wierności i skromności; daje szansę na pogodzenie się z bolesnymi odczuciami i ranami, leczy dolegliwości związane z miłością i oziębłością seksualną; stymuluje procesy wydalania i oczyszczania.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: byka, bliźniąt, wagi, koziorożca, wodnika i ryb.

   

 • RODONIT

   

  to rzadki minerał z gromady krzemianów. Nazwa pochodzi z greckiego rhodon, co znaczy róża i nawiązuje do jego barwy.

   

  WYSTĘPOWANIE: Rosja, Ukraina, Australia, Japonia, Meksyk. Szwecja, Tanzania, USA, Włochy

   

  BARWA: ciemnoczerwona, mięsistoczerwona; czarne dendryczne wrostki, rzadko przezroczysta

   

  EZOTERYKA: uspokaja, wzmacnia płuca, działa harmonizująco na serce, pomaga w odnalezieniu właściwej drogi do samorealizacji.

   

  ASTROLOGIA: kamień przypisany osobom spod znaku: byka, lwa, wagi i skorpiona.

   

   

 • SYMILKA

   

  to używany w jubilerstwie zamiennik drobnych cyrkonii, blask jest porównywalny do kryształu lecz uzyskany w odmienny sposób. Symilka to szkło podklejone lustrzaną folią, dzięki czemu w kontakcie ze światłem uzyskuje się odblask. Inny jest też sposób montażu - cyrkonie są zakuwane w srebro, symilki są natomiast wklejane.

   

 • WŁAŚCIWOŚCI KOLORÓW KAMIENI

  Chromoterapia (koloroterapia) może uspokajać, relaksować lub pobudzać. Zakłada, że kolory mają wpływ m.in. na naszą osobowość, samopoczucie i emocje. Towarzyszą nam codzienne, w każdej dziedzinie, mniej lub bardziej świadomie. Są elementem kreowania naszego wizerunku, stylu i upodobań. Również w doborze biżuterii, która dzięki kamieniom bogata jest we wszystkie kolory tęczy.

  Poniżej przedstawiamy opisy najważniejszych kolorów kamieni naturalnych i ich właściwości znane już od starożytności. Można traktować je jako pomoc w doborze lub przeczytać z czystej ciekawości i z przymrużeniem oka.

   

  BIAŁY

  (np.: biały szafir, diament, kryształ górski, opal, perła)

  kolor czystości, niewinności, dobroci i pokoju;

  utrzymuje harmonię między duchem i ciałem, wzmacnia właściwości innych kamieni,

  chroni i przyciąga pomyślność.

   

  ŻÓŁTY

  (np.: bursztyn, cyrkon, cytryn, topaz, żółty szafir)

  kolor oznaczający mądrość, szczęście i radość;

  dodaje witalności, wzmacnia zdrowie, zwiększa pewność siebie i umiejętność podejmowania decyzji, poprawia elokwencje.

   

  CZERWONY

  (np.: agat, granat, karneol, koral, rodolit, rubin, turmalin)

  kolor symbolizujący miłość, pasje, odwagę, pewność siebie i żywiołowość;

  dodaje energii i odwagi, zwiększa siłę woli, chroni przed lękiem i niepokojem.

   

  FIOLETOWY

  (np.: ametyst, turmalin)

  kolor symbolizujący magię, mistycyzm, tajemniczość i władzę królewską;

  idealny do medytacji i dla osób szukających duchowego spełnienia;

  kolor ludzi z wysokimi aspiracjami i poczuciem własnej wartości;

  oczyszcza i otwiera umysł, pomaga dotrzeć do podświadomości, wnosi w życie równowagę, pomaga pokonywać trudności, relaksuje i przezwycięża depresje.

   

  ZIELONY

  (np.: agat mszysty, awenturyn, malachit, nefryt, szamargd, turmalin, zielony szafir)

  kolor natury, uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa i harmonii, przynosi stabilizację umysłu i kontrolę emocji, dodaje kreatywności, przyciąga pieniądze i dobrobyt, potęguje rozwój intelektualny i płodność

   

  NIEBIESKI

  (np.: akwamaryn, iolit, kyanit, lapis lazuli, niebieski diament, niebieski szafir, niebieski topaz, tanzanit, turkus)

  kolor nieba i oceanu symbolizujący młodość, duchowość, szczerość, inspirację, prawdę i pokój; uspokaja i koi, zapewnia spokój i bezpieczeństwo, przynosi ulgę w problemach z zasypianiem, wzmacnia intuicję, otwiera energię, pomaga w kontaktach i komunikacji z innymi.

   

  BRĄZOWY

  (np.: bronzyt, kwarc dymny, tygrysie oko)

  kolor ziemi, powiązany ze stabilnością, niezawodnością, komfortem i spokojem;

  wzmacnia więź z naturą, przynosi stabilizację, dodaje pewności siebie, sprzyja podejmowaniu decyzji i jasnemu myśleniu.

   

  CZARNY

  (np.: agat, czarny diament, czarny onyks, czarna perła, szafir)

  kolor symbolizujący tajemniczość, elegancję, stabilność i władzę;

  kojarzony ze złem, czarną magią i żałobą;

  dodaje powagi, formalności i elegancji;

  pomaga pokonywać trudności, zwiększa oddanie w pracy, poprawia zdolność do znalezienia dodatkowych przychodów, przygotowuje na nieznane.

   

   

  NIEBIESKI

  (np.: szafir, akwamaryn, turkus, lapis lazuli, błękitny agat koronkowy)

  wspiera zamiary, wspomaga jasność umysłu, kreatywność, uśmierza gorączkę i stany zapalne

   

 • KAMIENIE I MINERAŁY DLA ZNAKÓW ZODIAKU

   

  BARAN

  (21.03.-20.04.)

  ametyst, awenturyn, bursztyn, diament, granat, hematyt, jaspis, karneol, koral, kryształ górski, kwarc różowy, lapis lazuli, malachit, obsydian, opal, rubin, sokole oko, szafir, turmalin

   

  BYK

  (21.04.-20.05.)

  agat, azuryt, chryzokola, cytryn, karneol, koral, kryształ górski, kwarc różowy, lapis lazuli, malachit, perły, rodochrozyt, rodonit, sodalit, szafir, szmaragd, turkus, turmalin, uleksyt

   

  BLIŹNIĘTA

  (21.05.-21.06.)

  agat, akwamaryn, ametyst, beryl, bursztyn, chalcedon, chryzopraz, cytryn, jaspis, kamień księżycowy, karneol, kryształ górski, kwarc różowy, opal, peridot, perły, szmaragd, topaz, tygrysie oko

   

  RAK

  (22.06.-22.07.)

  agat, awenturyn, bawole oko, bursztyn, chalcedon, chryzopraz, granat, heliotrop, jadeit, kamień księżycowy, karneol, koral, kryształ górski, masa perłowa, nefryt, onyks, opal, selenit, szmaragd,

  uleksyt

   

  LEW

  (23.07.-23.08.)

  agat, amazonit, bawole oko, bursztyn, chryzopraz, cytryn, danburyt, diament, granat, howlit, jaspis,

  karneol, kryształ górski, krzemień, oliwin, onyks, peridot, rodonit, rubin, sardonyks, topaz, tygrysie oko

   

  PANNA

  (24.08.-23.09.)

  agat, amazonit, ametyst, awenturyn, bursztyn, chryzolit, cytryn, hematyt, jaspis, karneol, lapis lazuli, nefryt, opal, peridot, rodochrozyt, rubin, sodalit, sokole oko, szafir, topaz, tygrysie oko

   

  WAGA

  (24.09.-23.10.)

  agat, akwamaryn, chiastolit, chryzokola, diament, jadeit, jaspis, karneol, koral, kwarc, kunzyt, lapis lazuli, lazuryt, opal, peridot, perła, rodochrozyt, rodonit, szafir, szmaragd,

  turkus, turmalin, tygrysie oko

   

  SKORPION

  (24.10.-22.11.)

  agat, akwamaryn, bawole oko, bursztyn, granat, hematyt, jaspis, karneol, koral, malachit, obsydian,

  opal, rodonit, rubin, sardonyks, topaz, turmalin

   

  STRZELEC

  (23.11.-21.12.)

  agat, amazonit, ametyst, bursztyn, chryzokola, granat, jaspis, kamień księżycowy, kryształ górski, krzemień, lapis lazuli, malachit, obsydian, opal, rubin, sardonyks, topaz, turkus, turmalin, tygrysie oko

   

  KOZIOROŻEC

  (22.12.-20.01.)

  agat, ametyst, diament, granat, hematyt, jaspis, kamień księżycowy, kryształ górski, kwarc dymny,

  malachit, opal, onyks, perła, rubin, selenit, turkus

   

  WODNIK

  (21.01.-19.02.)

  akwamaryn, ametyst, awenturyn, bawole oko, bursztyn, chryzokola, cytryn, granat, hematyt,

  koral, krzemień, lapis lazuli, obsydian, opal, perła, szafir, sokole oko, topaz, turkus

   

  RYBY

  (20.02.-20.03.)

  agat, akwamaryn, ametyst, bronzyt, bursztyn, chryzolit, fluoryt, granat, heliotrop, hematyt, jadeit,

  jaspis, kamień księżycowy, koral, kryształ górski, oliwin, opal, perła, perydot, sardonyks, selenit

  turkus, uleksyt

   

REGULAMIN SKLEPU    POLITYKA PRYWATNOŚCI    PŁATNOŚĆ    ODBIÓR OSOBISTY    WYSYŁKA    ZWROT    REKLAMACJA                 Bądź z nami na: